Dėl Seimo nariams išeitinės kompensacijos nemokėjimo

0 PARAŠAI

Kategorija:

Esu Lietuvos pilietė ir negaliu susitaikyti su LR Seime esama tvarka dėl išeitinės išmokos skyrimo seimo nariams.
Mano nuomone, išeitinės išmokos Seimo nariams, pasibaigus jų kadencijai (LR Konstitucijos 63 str.) neturėtų būti mokamos.
Argumentai, kodėl taip manau:
1. Seimo nariai dirba pagal terminuotas darbo sutartis (LR Daro kodekso 109 str.3 d.). Vadinasi, sutartis sudaroma laikui, kuriam jie išrinkti. Todėl darbo santykiai pasibaigia suėjus terminui (LR Darbo kodekso 126 str. 1 d.). Pagal LR Darbo kodeksą, pasibaigus darbo santykiams pagal 126 str., išeitinė išmoka nepriklauso. (aišku, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip). Šiuo atveju Seimo statutas 15(5) str. numato, kad "Nutrūkus Seimo nario įgaliojimams Konstitucijos 63 straipsnio 1 ir 4 punktuose numatytais atvejais, jam išmokama išeitinė išmoka". Kyla klausimas, kodėl Seimo nariai turi tokią išimtį? Tuo labiau, kad privilegijų Seimo nariai turi labai daug (automobilio, parlamentinės veiklos vykdymo, gyvenamosios vietos išlaidų kompensavimas ir kt.).
2. Seimo nariais tampama laisva valia. T.y. asmenys patys nusprendžia dalyvauti rinkimuose ir iškelia savo kandidatūras. Vadinasi, asmuo, išrinktas seimo nariu, žino, kad jo darbo terminas yra 4 metai. Už Lietuvos piliečių atstovavimą, jie gauna darbo užmokestį. O darbo sutarties terminui pasibaigus, asmuo nebeatstovauja Lietuvos piliečių ir nėra pagrindo mokėti Seimo nario algos, t.y. išeitinės išmokos. Tuo labiau, kad atstovavimo terminui pasibaigus, t.y. po Seimo nario įgaliojimo pasibaigimo, jie turi teisę Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka grįžti į ankstesnes pareigas.
Siūlau, teisės aktais įtvirtinti lygybės principą visiems darbuotojams, dirbantiems pagal terminuotas darbo sutartis ir nemokėti išeitinių išmokų Seimo nariams, pasibaigus Seimo nario įgaliojimams.

# Vardas Komentaras
1 Genovaitė
Ir ne tik LRS nariams, bet ir valdininkams, kurie atleidžiami už nesugebėjimą atlikti darbą pav.atominės al.vadovai ir daugybė kitų
2 Marytė
sutinku,niekur nemokama išeitin išmoka dirbant pagal terminuotą darbo sutartį,tai kuo skiriasi eiliniai žmonės ?
3 Vilija
nemoketi, tai kaip nemokama irkitiemsLT pilieciams dirbantiems pagal terminuotas sutartis
4 Zenonas
Tikrai, susitaupę per kadenciją pakankamai. Be to puikios perspektyvos laupia firmose. Turėtų bent padorumo.Arba tegul atsisako dirbti 4m "paglobotose" firmose.ės.
5 elona
nusileisti iki paprasto dirbancio Lietuvos piliecio gyvenimo po 4metu pertraukos butu jiem labai naudinga.
6 Rimas
virs naglumo,o kuom skirtingi visi likusieji be tu 141
7 Konstancija
Pilnai pritariu.Politika tapo verslu. Neliko vietos padoriems,turintiems kvalifikacija ir kompetencija.
8 Algimantas
Ne tik kad nemokėti išeitinės išmokos, bet ir įteisinti mokesčius už visas teikiamas paslaugas.
9 Česwlovas
Seimo nariai pastoviai pažeidinėdami LR Konstitucija ir pardavinėdami už pinigus naudingus įstatymus stambiems monopolistams ir oligarchams antikonstitucinius įstatymus nusipelnė pasmerkimo.
10 Salomėja
pritariu,nes jie visi puikiai žino,kad ateina dirbti TERMINUOTAI
11 Sigita
dirbant pagal terminuotą sutartį išeitinė nepriklauso
12 Liudas
Nesąžininga turėti išskirtines sąlygas, kai ir taip gerai pagyvena Seimo nariai-dirba be jokios atsakomybės ir nei mokslų, nei kompetencijos nereik-tik patikt rinkėjams, o privilegijos,tai virš visko!
13 arvydas
jai seimo nario neišrinko kitai kadencijai....vadinas blogai dirbo.tai apie kokia kompensacija gali but kalba....!!!!!
14 Romualdas
Peticijos autorės argumentai visiškai logiški. Išimtis, mokant išeitines kompensacijas Seimo nariams, pažeidžia kitų dirbančiųjų asmenų socialines teises.
15 Antanas
Terminuota darbo sutartis - išeitinė kompensacija nepriklauso
16 Vidmantas
Mintis logiška, kylanti iš LR konstitucijos ir kitų įstatymų kodeksų.
17 J.
išeitine gal ir galėtų būti, bet ženkliai mažesnė, pvz. 0,5 mėn. algos, bet ne daugiau
18 Gilieta
seimūnams tikrai nepriklauso išeitinės, turi būti kaip visų LR piliečių, jokių išimčių
19 Matelis
Bet kuriam SEIMO NARIUI TURĖTŲ BŪTI GĖDA nesutikti su šia peticija. O kaip bus - NETRUKUS PAMATYSIME PAGAL REAKCIJĄ Į ŠĮ RAŠTĄ
20 Bronius
aisku, kad nedera ismoketi, o dar labiau priimti ismokas
21 Judita
darbą gauna juk konkrečiam laikui-4-riems metams?..Tai ko dar ieškoti kompensacijų?
22 Jolanta
Jai terminuota sutartis, tai koks gali būti mokėjimas
23 Neringa
savaime suprantama- kokios dar čia išeitinės ???
24 neringa
skaitot mano mintis - kaip tik tokia peticija sukurt norejau..
25 Rolandas
Jokių išeitinių išmokų tikrai neturėtų būti.

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (131)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.