DĖL NAKTINKIŲ SKRYDŽIŲ RIBOJIMO NUO 00 iki 6 h.


Parašų: 64
Paramos: < 20 EUR

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.

  • Autorius: ARTŪRAS ZUOKAS ir VYDŪNAS SADAUSKAS
  • Adresuota: LR SUSISIEKIMO MINISTERIJA IR VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ
  • Parašai renkami iki: 2024-09-05
  • Kategorija: Kita

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti Paremti

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos, skiriant 100% paramos šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas ir kt.). Nepasiekus šios ribos, parama bus skirta bendrai VŠĮ Peticijos veiklai.

Pasiūlymas: Nuo 2025 m. mažinti naktinių skrydžių skaičių nuo 24 val. iki 6 val. ryto, visiškai jų atsisakant iki 2028 m.

Tikslas:
Užtikrinti, kad Lietuvoje būtų sudarytos sąlygos gyventojų sveikatai ir gerovei apsaugoti, taip pat prisidėti prie aplinkos apsaugos bei kovos su klimato kaita:
1. Gyventojų sveikata ir gerovė: Moksliniai tyrimai rodo, kad naktinis triukšmas turi neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Nuolatinis naktinis triukšmas gali sukelti miego sutrikimus, padidinti streso lygį, širdies ir kraujagyslių ligų riziką bei kitus sveikatos sutrikimus.
2. Aplinkos apsauga: Naktiniai skrydžiai prisideda prie oro taršos ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo, kurie neigiamai veikia aplinką. Draudžiant naktinius skrydžius, būtų sumažinta šių kenksmingų medžiagų išmetimas, taip prisidedant prie klimato kaitos mažinimo.
3. Gyventojų kokybės gerinimas: Daugelyje pasaulio miestų ir šalių jau yra įvesti naktinių skrydžių apribojimai, kurie teigiamai veikia vietos gyventojų gyvenimo ir kelionių kokybę. Naktiniai skrydžiai nepatogūs gyventojams, ypač tiems, kurie atvyksta iš kitų miestų, nes kelionė į atostogų šalį realiai prasideda su bemiege naktimi.
Pagrindimas: Europos Sąjungoje oro uostai, esantys arti miestų, draudžia naktinius skrydžius nuo 23 val. iki 6 val. ryto dėl lėktuvų keliamo triukšmo ir keleivių patogumo. Gyventojai turi teisę į nakties poilsį, nes tiesiogiai nuo skrydžių keliamo triukšmo kenčia daugiau nei 150 000 Vilniaus gyventojų, gyvenančių Žirmūnuose, Antakalnyje, Užupyje, Markučiuose, Naujininkuose ir Salininkuose.

Vilniaus oro uoste nuo 24 val. iki 6 val. ryto vidutiniškai įvyksta apie 20 skrydžių, kurių beveik pusė yra užsakomieji - poilsinių kelionių skrydžiai.

Naktiniai skrydžiai naudingi tik aviakompanijoms, kurios siekia papildomo pelno, apkraudamos papildomai lėktuvus, nes naktiniai skrydžiai iš kitų Europos miestų oro uostų yra draudžiami. Nepaisant to, bilietai Lietuvoje yra gana brangūs, o keleiviai permoka už naktinius taksi ar papildomas parkavimo paslaugas.
Vilniaus miesto savivaldybė ir Susisiekimo ministerija neskiria dėmesio oro uosto triukšmo prevencijai ir keleivių patogumui. Vilniaus miesto savivaldybė planuoja finansines kompensacijas kai kurioms gyventojų grupėms, kurios bus mokamos iš visų gyventojų surenkamų mokesčių.

Visus kviečiame pasirašyti peticiją dėl naktinių skrydžių ribojimo nuo 00 val. iki 6 val., kurioje prašome Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės įgyvendinti šią Europinę praktiką ir užtikrinti gyventojų teisę į nakties poilsį Vilniuje ir Lietuvoje.

Tokie skrydžiai paplitę tik Baltijos šalyse.

Prašome paremti šią iniciatyvą ir prisidėti prie ramesnio gyvenimo Vilniaus mieste ir patogesnių bei pigesnių kelionių visiems.

Pasirašyti peticiją

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių su peticijos žinute ir surinkti daugiau parašų. Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).


      Jokios kitos informacijos nesiųsime
# Vardas Komentaras
1 Alfridas (Vilnius)
2024-06-13 / 19:14
Žmonės bijo naktinių skrydžių, bet alus pavojingesnis.
2 Zivile (Vilnius)
2024-06-11 / 10:51
Lektuvu keliamo triuksmo lygis Vilniuje (pvz. Antakalnyje, Markuciuose) yra stipriai virsijantis leistinas normas. Tai blogai veikia sveikata.
3 Edita (Klaipėda)
2024-06-10 / 20:26
Zmoniu ramus miegas ir sveikata turi buti pirmoje vietoje!!!
4 Violeta (Radviliškis)
2024-06-10 / 16:03
Pritariu. Net labai. Gyvenu netoli Zoknių aerodromo.