34 207 PARAŠAI

Kategorija:
# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Urtė ... 2019-02-19 / 20:22
2 Gaile ... Nemanau kad vaikai sėdėdami karštyje ir svajodami apie vasarą ir atostogas galėtų susikaupti ir kažką išmokti tuo labiau kad dalis vaikų net nesiruošia eiti vasara į mokyklą, dalis su tevais išvyks ir. Panašiai todėl nemanau kad labai būtų blogai grazinus pilnas atostogas Vilnius 2019-02-19 / 17:34
3 Neskelbiamas asmuo Vasarą nefaina eit į mokyklą 2019-02-19 / 17:32
4 Neskelbiamas asmuo Vilnius 2019-02-19 / 17:29
5 Neskelbiamas asmuo Kam eiti tą vasarą į mokyklą, vaikai specialiai mokysis žymiai blogiau, nes vasara ir turi būti atostogos, reikia ja džiaugtis, nes kai suaugsim nebeturėsim tiek daug laiko pabūti su savo draugais, pailsėti nuo darbo/mokslo.... 2019-02-19 / 17:02
6 Juozas Mas... Šakiai 2019-02-12 / 21:03
7 Neskelbiamas asmuo 2019-02-12 / 09:54
8 Alesia Age... Klaipėda 2019-02-12 / 09:53
9 Vilija Bie... Kaunas 2019-01-25 / 12:49
10 Ugnius Pet... Už moksla 9 mėnesius ir poilsi Vasaros laikotarpiu Kėdainiai 2019-01-25 / 10:16
11 Neskelbiamas asmuo Jonava 2019-01-20 / 16:46
12 Neskelbiamas asmuo Trakai 2019-01-20 / 13:59
13 Laimis Liu... Vilnius 2019-01-18 / 13:50
14 Neskelbiamas asmuo 2019-01-05 / 21:34
15 Neskelbiamas asmuo 2019-01-02 / 15:17
16 Katrina Blo... Manau, gana tyčiotis iš moksleivių be mokytojų. Įstojau į puikų universitetą ir be tokių ilgų mokslo metų - baigiau 12-ą klasę 9,93... Laiko pilnai užtekdavo. Kokias nesąmones išdarinėja - žmonės, susimąstykit, ką darot.. 2018-12-27 / 21:23
17 Viktorija Mer... 2018-12-27 / 15:54
18 Neskelbiamas asmuo 2018-12-06 / 20:22
19 VLADIMIRAS KRU... Nemenčinė 2018-12-06 / 08:28
20 Neskelbiamas asmuo 2018-12-04 / 22:01
21 Darijus Nar... 2018-12-04 / 12:05
22 Neskelbiamas asmuo Alytus 2018-12-02 / 21:15
23 Neskelbiamas asmuo Klaipėda 2018-12-02 / 15:40
24 Edita Dar... Panevėžys 2018-12-02 / 12:06
25 Neskelbiamas asmuo . Pasvalys 2018-12-02 / 00:32
26 Neskelbiamas asmuo Vilnius 2018-12-01 / 11:40
27 Mindaugas Sta... 2018-11-27 / 11:19
28 Daiva Sta... 2018-11-27 / 11:19
29 Aidas Mic... Alytus 2018-11-27 / 11:11
30 Miglė ... Molėtai 2018-11-26 / 20:16

Peticija dėl greičio ribojimo priemonių , Dzūkų g.

Einaras. Adresuota: LR Susisiekimo ministerija; Vilniaus miesto savivaldybė; Vilniaus meras R.Šimašius; LR Seimo saugaus eismo komisija;Vilniaus miesto ūkio transporto skyrius

Mes, naujinikų bendruomenės nariai, kreipiamės į miesto savivaldybę su prašymu įrengti greičio ribojimo priemones, Dzūkų g. Dzūkų g. ilgį sudaro beveik 2km, joje yra 6 perėjos, keli vaikų darželiai, bei mokykla. Pastovus tiek automobilų tiek žmonių srautas sudaro daug avarinių ir pavojingų situacijų, kurios taipogi yra pažymėtos Vilniaus miesto Juodūjų dėmių žymose (žyma JDT 58, nors žyma tik viena, mūsų manymu mažiausiai turėtų būti 3. Pelesos ir Dzūkų perėja, perėja tarp Dzūkų 27 ir Dzūkų 10a namų.) Šioje gatvėje nėra jokių greitį ribojančių priemonių apart kelio ženklų. Naujininkų gyventojų patirtis rodo, kad kelio ženklų neužtenka suaugusiūjų ir vaikų saugumui išsaugoti. Su šia peticija prašome atsižvelgti į mūsų norus sumažinti pavojingų eismo įvykių skaičių šioje atkarpoje. Mūsų uždavinys – su Jūsų visų pagalba pasiekti, kad dzūkų gatvė taptų saugesnė pėstiesiems.

Dėl daugiabučių namų statybų Kalnėnuose

T. Gulbinas. Adresuota: Vilniaus m. meras R. Šimašius, Vilniaus m. savivaldybės administracija, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos

Gerbiamas mere Remigijau Šimašiau, Dėkojame už turiningą diskusiją su Kalnėnų ir Pavilnio bendruomenėmis sausio 29 d. Diskusijos metu daug laiko buvo skirta daugiabučių namų statyboms individualių namų kvartaluose, konkrečiai Airių g. 8, 10 ir 12. Susitikimo metu sakėte, jog kartu su Vilniaus m. vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu esate aptarę, kaip taikyti teisės aktų reikalavimą, kad nauji statiniai neturi išsiskirti iš rajono konteksto. Ši tema yra labai opi Kalnėnų gyventojams, todėl dar kartą atkreipiame savivaldybės administracijos dėmesį į susidariusią nepriimtiną situaciją ir teikiame siūlymus, kaip užtikrinti darnią Kalnėnų plėtrą ateityje. Kaip žinote, penkiabučių namų statyba individualiai statybai skirtuose sklypuose Airių g. 8, 10 ir 12 buvo pripažinta neteisėta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos. Tačiau, nepaisant ginčo teisme, detaliojo plano sprendiniai Savivaldybės administracijos iniciatyva buvo pakoreguoti taip, kad įteisintų minėtas statybas. Panaši situacija yra susidariusi ir Škotų g. Individualiems namams statyti skirtuose sklypuose yra statomi devynbučiai (trys tribučiai) ir penkiabučiai namai. Gyventojai raštu kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, statybų inspekciją, galų gale ir į teismą dėl daugybės pažeidimų (neišlaikomas atstumas iki kitų namų, nesilaikoma minimalių sklypo dydžio reikalavimų vienam namui, neišlaikomi automobilių aikštelių minimalūs atstumai ir t.t.). Teismas skundą atmetė motyvuodamas senaties termino praleidimu. UAB "Kalnėnų Projektai" šiuo metu yra pateikusi Vilniaus miesto savivaldybės Miesto Plėtros departamentui projektą statyti du keturių aukštų daugiabučius adresu Moldovos g. 18, Vilnius. Kiekvienas jų po 19 butų. Sklypas daugiabučių statybai yra visiškai apsuptas individualių gyvenamųjų namų ir kotedžų. Kalnėnų bendruomenė nepritaria tiems argumentams, kuriais Airių g. ir Škotų g. daugiabučių statybos pripažintos teisėtomis, ir prieštarauja daugiabučio Moldovos g. 18 statyboms. Pastarojo objekto statytojas tinkamai neinformavo gyventojų apie projektinių pasiūlymų viešinimą, todėl Kalnėnų bendruomenės nuomonė nebuvo išklausyta. Be to, Airių g., Škotų g. Ir Moldovos g. daugiabučiai visiškai išsiskiria iš šių gatvių konteksto bei paties rajono konteksto, kuriuose vyrauja individualūs namai. Bendruomenei yra nepriimtina, kad: 1) Detaliojo plano korektūra Airių g. atlikta po to, kai VTPSI pripažino statybas neteisėtomis; 2) Yra svarstomi ir išduodami leidimai daugiabučių namų statyboms individualių namų kvartale visiškai neatsižvelgiant į aplinkos kontekstą. Be to, daugiabučių namų statybai Kalnėnuose nėra tinkamos gatvių ir inžinerinių tinklų infrastruktūros. 2018 m. gegužę Kalnėnų gyventojams buvo nutrūkęs geriamojo vandens tiekimas dėl pastaraisiais metais žymiai išaugusio gyventojų skaičiaus rajone ir esamos vandens tiekimo infrastruktūros nepakankamumo. Gyventojai mano, kad ir šiuo atveju pirmenybė išduodant statybų leidimus buvo teikta statytojų interesams, o ne jau esamų gyventojų teisei į sveiką aplinką. Sausio 29 d. susitikimo su Kalnėnų ir Pavilnio bendruomene metu meras paaiškino, jog Airių g. situacija atsirado dėl praeityje netaikyto reikalavimo naujų statybų leidimus išduoti atsižvelgiant į aplinkos “kontekstą”. Pasak mero, šiuo metu tokie į kontekstą netinkantys projektai leidimo negautų. Visgi, ligšioliniai valstybės institucijų sprendimai rodo, kad į aplinkos kontekstą nėra atsižvelgiama, o palankumas skiriamas statytojų, bet ne gyventojų interesams. Todėl prašome, kad: 1) išduodant naujus statybų leidimus būtų griežtai atsižvelgiama į rajono kontekstą ir nepriimami svarstyti projektiniai pasiūlymai dėl daugiabučių statybų Kalnėnuose; 2) jau pastatyti penkiabučiai nebūtų pripažįstami Kalnėnų konteksto dalimi; Leidimai statyboms būtų išduodami įvertinus infrastruktūros pajėgumus ir įpareigoti vystytoją prisidėti prie infrastruktūros gerinimo; 3) būsimų statybos projektų viešinimas prieš gaunant statybos leidimą būtų vykdomas realiai viešinant, kad kaimynai ir bendruomenė žinotų apie ketinamus statyti objektus, o nebūtų bandoma nuslėpti. Nes tik įtraukiant esamus gyventojus ir visas suinteresuotas puses, galima pasiekti visoms pusėms priimtiną rezultatą kaip, pavyzdžiui, buvo su “Cherry houses”, esančiais Moldovos ir Juodupio sankryžoje; 4) panaikinti projektinius pasiūlymus daugiabučių statyboms adresu Moldovos g. 18, Vilnius.