Dėl vaikų darželio steigimo Vilniaus rajone, Rudaminoje.

137 PARAŠAI

Kategorija:


DĖL PAPILDOMO DARŽELIO STEIGIMO RUDAMINOS SENIŪNIJOJE

Rudaminos seniūnijoje yra labai didelis poreikis papildomo lietuvių darželio. Nes kiekvienais metais lietuvių lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ gauna virš 50 prašymų priimti vaiką į lopšelį, bet į ankstyvojo amžiaus grupę priimami tik 15 mažylių. Kiti stovi eilėje, užsirašo į tolimesnių kaimų darželius arba keičia registraciją ir bando patekti į Vilniaus miesto darželį. Jeigu pradeda lankyti miesto darželį, atitinkamai ir darbą ieško arčiau jo. O tai reiškia, gyvena rajone, bet kiekvieną rytą didiną miesto kamsčius, mažina rajono plėtrą ir funkcionalumą, o svarbiausia – silpnina vaikų sveikatą ir emocinę būsena, nes daug laiko praleidžia automobilyje. (Rudaminos seniūnija nepateikė duomenų, kiek šiai dienai registruota ikimokyklinio amžiaus vaikų.)
Panaši situacija ir Nemėžio seniūnijoje. Pagal seniūnijos duomenis vaikų iki 7 metų joje deklaravo 975, o vien Skaidiškių km. – apie 300, ir jie turėtų tilpti į vieną Skaidiškių lietuvių-lenkų mokyklą-darželį, kurioje yra tik 4 lietuvių kalba ugdomos grupės.
Tėvų prašymu buvo sukurta suinteresuotų šeimų grupė Facebook portale. Iš 45 apklaustų šeimų, 29 norėtų lankyti lietuvių darželį, 11-lenkų, 4-rusų ir 1-anglų. https://www.facebook.com/groups/1725055020933321/
Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 28 straipsnio 6 dalyje nurodoma, kad savivaldybė privalo turėti optimalų pradinio, pagrindinio, vidurinio ir neformaliojo vaikų (ikimokyklinio, priešmokyklinio, kito neformaliojo) ir suaugusiųjų švietimo programų teikėjų tinklą, užtikrinantį asmenų ugdymąsi ir jų teisę mokytis valstybine kalba, ir pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai teikiančių įstaigų tinklą. Vietovėse, kuriose savivaldybė neužtikrina asmenų teisės mokytis pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas valstybine kalba, gali būti steigiamos valstybinės mokyklos, kuriose ugdymo programos vykdomos valstybine kalba.
Vaikų skaičius rajone auga, darželio poreikis vis didėja, todėl prašome jau dabar svarstyti šį klausimą
Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymas garantuoja asmenų teisę apskųsti viešojo administravimo subjektų veiksmus, neveikimą ar administracinius sprendimus, taip pat teisę į įstatymais pagrįstą ir objektyvų asmenų prašymų, skundų ir pranešimų nagrinėjimą.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Jevgenija
2020-02-12 / 07:13
Vyresniąją tenka vežioti į Turgelius, ko pasekoje į dieną gaunasi 80 km kelio. 80!! Nes Rudaminos darželyje Ąžuoliukas nėra vietų Rudaminoje deklaruotiems vaikams, o iš kitur priima. Įdomu, kiek kainuoja šiais laikais vieta šiame darželyje?
2 Sandra
2019-05-04 / 19:29
Liūdna, kad daug tėvelių savo vaikus turi vežioti į Vilniaus darželius, nes vietoje nepriima. Daug žmonių keliasi į Rudaminą ir vienas iš punktų, kuris atbaido, vietų darželyje trūkumas.
3 Algimantas
2019-04-03 / 12:20
Noriu kad anūkas turėtų galimybę mokytis taisyklingos valstybinės kalbos
4 Neskelbiama
2019-04-03 / 11:06
Peticijų taisyklėse reikalaujama - "Kurdamas peticiją, asmuo privalo užpildyti visus laukelius taisyklinga lietuvių kalba", Aišku ir privaloma, kad jau vaikas turėtų galimybę mokytis taisyklingos valstybinės kalbos, tik valdžios institucijose sėdintiems žmonėms turbūt tas neaišku,
5 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-29 / 20:52
Mano vaikas gimes 2017m. sausio menesi. I darzeli nepriima, nes 2016m. gime vaikai dar laukia eilej. Neaisku ar rugseji dar pateksim..
6 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-29 / 15:37
Nesuprantama, kaip vos 20 km nuo Lietuvos (pabrėžiu, ne Lenkijos) sostinės, esančioje Rudaminoje reikia taip kovoti dėl lietuviško darželio. Ši paranoja ir savivaldybės atsisakymas bendradarbiauti primena meistrišką žmonių supriešinimo aktą.
7 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-29 / 13:02
Trukumas valstybiniu darželių Rudaminos, Skaidiskiu apylinkėse. Todėl reikia papildomo darželio..
8 Neskelbiama
2019-03-29 / 07:06
Darželis tikrai reikalingas, nes trūksta vietų.
9 Veronika (Vilnius)
2019-03-28 / 22:37
Labai prasta situacija su darželiais. Vaiku daugeja, visi kalba apie rajonu pletra, o jaunoms šeimoms salygu nesuteikia.
10 Linas
2019-03-28 / 15:10
Eilės į darželius norim į Lietuvišką darželį pakeliui
11 Monika
2019-03-28 / 07:51
7 metus gyvenome Skaidiškėse, per tą laiką nepavyko gauti darželio Skaidiškėse. Pirmais metais irgi rinkoje tėvelių parašus ir kreipėmės į Nemėžio seniūną su prašymų įsteigti papildomą darželio grupę lietuvių kalba, nes surinkome pakankamai parašų šeimų, kurios negavo darželio. Dabar persikraustėme į Piktakonis. Antrą vaiką užrašėme Skaidiškėse, Nemėžyje ir Rudaminoje. Visur pagal premilinarę eilę niekur nepatenkame į sąrašus. Tai ką daryti?
12 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-28 / 07:49
Mano vaikai užaugo, anūkai irgi jau moksleiviai, darželio lyg tai ir nereikia, bet kiekvieną dieną sutinku nemažai mamyčių, tėvelių, su kuriais tenka pašnekėti šia tema, nes dirbu Rudaminoje tokioje įstaigoje, kur lankytojų visuomet netrūksta. Ir noriu pasakyti, kad Rudaminoje su lietuviškais darželiais tikrai didelė problema. Jei vaikučių tėveliai pakeičia gyvenamąją vietą, tai apie lietuvišką darželį Rudaminoje nė svajot negalima. O su Vilniaus registracija vietą miesto daržely visuomet rasi
13 Neskelbiama
2019-03-27 / 20:30
Naujo darželio statybos užtruktų nemažai laiko bet ar tai sumažins esamą problemos mastą? Greičiausiai porai metų tikrai ne. Bet vietų trūksta jau dabar. Ir jau dabar laukiantys pagausėjimo šeimoje, turi galvoti, kuriame darželyje po 1-2 metų būtų vietų. Tikslingiausias sprendimas būtų skirti pritaikytų patalpų darželiui, tam laikui, kol bus planuojamos naujo darželio statybos. Esu visokeriopai UŽ naujo darželio viziją Rudaminoje.
14 Diana (Vilnius)
2019-03-27 / 18:17
Darželis labai reikalingas, nes mažylių daugėja, o vietų lopšelyje mažai. Rudaminos darželius lanko vaikai ir iš aplinkinių kaimų.
15 Oksana (Vilnius)
2019-03-27 / 18:10
Reikia padidinti darzeliu plotus.rudaminoje yra du darzeliai.tik vietu jose trukumas.gimstamumas gerai.kam naujas darzelis, jeigu galima situos renovuoti ir padidinti ju plota kad daugiau vaikuciu galetu priimti.
16 Violeta
2019-03-27 / 16:51
Būtinas dar vienas darželis, per pastaruosius metus,begalo daug gimusių vaikų,ir vieno darželio tikrai maža. Lopšelyje esame 17vietoje,o galimai paklius tik 15.O kiek dar vaikų,kurie taip pat eis po dviejų metų,kuriems vietos galimai nebus. Taip pat,yra nemaža dalis pedagogų, gyvenančių šalimais,puiki vieta ir darbui arti namų.
17 Kristina
2019-03-27 / 16:50
Rudaminoje apsigyvenom pries 2 metus. Didzioji dukra buvo 3 metu darzelio negavome net neregistravo i eile,pasake, kad galime nesitiketi. Mazaja uzegistravom tik gimusia. Pasake kad eileje 24 todel nuo 2 metu tikrai nepateksime. Gal nuo triju, bet ir tai klausimas. I miesta i darzeli vezti labai nepatogu ir vaikai isvargsta nes keltis tenka labai anksti.
18 Marta
2019-03-27 / 16:37
Darželis labai reikalingas , gyventoju daug , vaiku daug o darželyje vietu trukumas , sukakus 2 metai vaikui praktiškai nera galimybiu pakliuti , taip neimanoma išeiti i darba , prarandamos pajamos ir darbo vietos

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (625)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (133)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (23)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.