Legalizuoti prostituciją Lietuvoje, nes visoje Europoje legalizuota

7 PARAŠAI

Kategorija:

Prostitucijos teisėtumas Europoje skiriasi.

Kai kurios šalys uždraudžia užsiimti seksualine veikla mainais į pinigus, o kitos leidžia pačią prostituciją, tačiau ne daugumoje rūšių įsigijimo (pavyzdžiui, viešnamių eksploatavimas, kito asmens prostitucijos palengvinimas, finansinės naudos gavimas iš kito asmens prostitucijos, raginimas / plėšymas).

Aštuoniose Europos šalyse (Nyderlanduose, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Graikijoje, Turkijoje, Vengrijoje ir Latvijoje) prostitucija yra legali ir reglamentuojama.

Kovos su prostitucija įstatymų vykdymo laipsnis skiriasi priklausomai nuo šalies, regiono ir miesto. Daugelyje vietų yra didelis neatitikimas tarp įstatymų, galiojančių knygose, ir to, kas vyksta praktikoje.

Priklausomai nuo šalies, įvairios su prostitucija susijusios veiklos gali būti uždraustos (kai toks įstatymas draudžia tokią veiklą), dekriminalizuojamos (kai nėra konkretaus įstatymo, draudžiančio ar leidžiantį ir reglamentuojantį veiklą) arba reguliuojamos (kai konkretus įstatymas aiškiai leidžia) ir reguliuoja veiklą, jei tenkinamos tam tikros sąlygos). Veikla, kuriai taikomi prostitucijos įstatymai, apima: seksualinių paslaugų pardavimą ir pirkimą, siūlymą viešose vietose, viešnamių vedimą, finansinės naudos gavimą iš kito asmens prostitucijos, patalpų, skirtų prostitucijai, siūlymą ir tt Dažnai prostitucijos įstatymai nėra aiškūs. supjaustytos ir gali būti aiškinamos, todėl atsiranda daug teisinių spragų. Nors suaugusiųjų prostitucijos politika įvairiose šalyse skiriasi, vaikų prostitucija visoje Europoje yra neteisėta. Taip pat draudžiama prekyba žmonėmis, priverstinė prostitucija ir kita prievartinė veikla.

Teisinis ir socialinis prostitucijos traktavimas labai skiriasi. Labai leistina prostitucijos politika taikoma Nyderlanduose ir Vokietijoje, ir šios šalys yra pagrindinės tarptautinio sekso turizmo kryptys. Amsterdamo prostitucijos langai garsėja visame pasaulyje. Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Šiaurės Airijoje, Prancūzijoje ir Airijos Respublikoje yra neteisėta mokėti už seksą, bet ne būti prostitute (klientas padaro nusikaltimą, bet ne prostitutė). [1] Kai kuriose Vidurio ir Rytų Europos vietose prostitucijos įstatymai nukreipti prieš prostituciją, nes šiose šalyse prostitucija yra smerkiama moraliniu ar konservatyviu požiūriu. Kitos šalys, kurios vykdo ribojančią prostitucijos politiką ir oficialiai tvirtina prieš prostituciją nukreiptos pozicijos, yra Didžioji Britanija ir Italija. Tokiose šalyse kaip Ispanija, Belgija ir Čekija požiūris yra teisingesnis ir tolerantiškesnis, tačiau prostitucija nėra oficialiai pripažinta darbu ir nėra oficialiai ir teisiškai reglamentuota, o prostitucija yra draudžiama.
Klausimas: ar Lietuva legalizuoja seniausią pasaulyje profesiją ir iš to surenka mokesčius ir palengvina dirbančių toje sferoje sąlygas, arba toliau bus nelegalizuota ir griaus gyvenimus tiek pačių dirbančių ir klientų. Mes išsivysčiusi šalis kaip Austrija ar mes liekam prie socializmo kaip tarybų sąjungoje prieš trisdešimts metų.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Tomas
2020-04-15 / 13:09
Prostitucija, atneštu papildomas lėšas į Lietuvos biudžetą, sumažėtų nusikaltimu skaičius.
2 Rita
2020-03-10 / 19:25
N gana čia su tuo draudimu, o ka yra patrauklesniu darbo vietų, studentės savaitgaleis važiuoja y vokietija pastovėti usidirbti, aišku legalizuoti jau ir gana kažkam pelnytis iš to nelegalus verslo bus legalu bus mokesčiai

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (624)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (133)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (23)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.