Bendrabučių kainų sumažinimas


Parašų: 57


  • Autorius: VU studentai
  • Adresuota: Vilniaus Universiteto rektorius
  • Kategorija: Švietimas

Nuotolinis mokymas vyksta jau beveik metus ir dauguma studentų negyvena bendrabučiuose, tačiau jei nori išsaugoti vietą, turi mokėti pilną kainą, o tai nėra sąžininga. Per metus buvo galima rasti studentams palankų sprendimą, tačiau neatrodo, kad Vilniaus universtitetui studentai rūpi. Kitos mokymo įstaigos bendrabučių kainas sumažino bent 10 procentų, tačiau VU studentai iki šiol moka pilną kainą. Primygtinai reikalaujame, kad ši problema būtų išspręsta ir kad bendrabučio kainos būtų sumažintos.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2021-03-30 / 16:39
Jau labai ilgą laiką (karantino metu) negyvenu bendrabutyje, tačiau, kaip ir visi, turiu už kambarį mokėti pilną kainą. Tai visiškai nelogiška. Kodėl kambario išlaikymas kai jame negyvenama kainuoja tiek pat, kiek tada, kai gyvenama? Situacija tokia absurdiška, kad net pati "valdžia" nesugalvojo, kaip pateikti logiškų argumentų, kurie palaikytų jų tokį sprendimą. Bandžiau rašyti asmeninį laišką, paklausti, tačiau padoraus atsakymo negavau... Ar dar reikia ką nors pridurti?
2 Neskelbiama
2021-03-30 / 16:23
Bendrabutyje negyvenu metus, nes tai yra nesaugu karantino laikotarpiu. Kas ten gyvena, atkreipkit dėmesį kaip yra valomos patalpos, neužtikrinamas joks saugumas, per visus 16 aukštų dezinfekcinio padėta tai prie laiko durų, tai daug pasako apie tai kaip universitetas nesirūpina saugumu. Kambarys kaip ir daugeliui atlieka sandėlio funkciją, bet jis tikrai nevertas 100 eur. Nuotolinis gali tęstis dar metus, ar tai reiškia, kad dar metus mokėsim už orą?
3 Neskelbiama
2021-03-30 / 16:20
1. Universiteto bendrabučio gyvenimo sąlygos yra ypatingai nepalankios viruso pandemijos laikotarpiu. Bendro naudojimo sanitariniai mazgai, dažnu atveju gyvenimas su keliais asmenimis, kurie tikėtina nesilaiko karantino reikalavimų didina užsikrėtimo riziką. 2. Įvertinus pirmame punke įvardintus faktus yra gana aišku, jog esant galimybei asmuo laikinai rinksis kitą gyvenamąją vietą, o nuomos nutraukimas gali reikšti papildomus kaštus.
4 Tavo (Vilnius)
2021-03-30 / 16:18
Jeigu nepajėgiat mokėti 40 Eur/mėn. ir nenorit (tingit) dirbti, tada: 1. Atsisakot barako, kai baigsis karantinas, gausit vėliau iš naujo. 2. Stojat į eilę dėl nemokamo socialinio būsto. Arba darom peticiją, kad barakas studentams mokėtų 40 Eur/mėn. dėl to, kad jame gyvename :DDD Nes kodėl ne? :DD Komunistuojančiam protui ekonominiai dėsniai neveikia, chaliavinė gerovė turi būt :DDD
5 Inesa (Vilnius)
2021-03-30 / 16:04
Nuo karantino pradžios saugumo sumetimais nebegyvenu bendrabutyje, bet siekiant išlaikyti vietą moku, norėtusi bent kažkiek supratingumo, netgi nuomininkai kainas mažino dėl sunkios padeties žmonių. Be to vyksta remonto darbai 6 bendrabutyje puse draugų gyvena pas gimines ar draugus, nes neįmanoma moktytis tai irgi dar ir dėl to sąlygos nėra tinkamos mokytis.
6 Ugnė
2021-03-30 / 15:54
Bendrabutyje jau negyvenu nuo karantino pradžios, o mokėti reikia vistiek visa suma, norėtųsi gauti nuodaidu, nes kiti universitetai jas skyrė.
7 Neskelbiama (Kaunas)
2021-03-30 / 15:49
Bendrabutyje jau negyvenu nuo Lapkričio mėn. Tikrai nėra sąžininga mokėti pilną kainą, kuomet negiveni jame. Toks jausmas, kad mokam už tarakonų pragyvenimą..
8 Marius (Utena)
2021-03-30 / 15:45
Kai didžioji dalis Lietuvos universitetų moka sumažintą bendrabučio mokėsčio kainą, VU dengiasi pasiaiškinimu, kad prieškarantininį studijų laikotarpį jų studentų bendrabučių kainos buvo vienos mažiausių Lietuvoje. Praėjo metai, kai nebegyvenu VU bendrabutyje, tačiau iki dabar privalau mokėti pilną jo kainą, kol tuo tarpu mano kolegos iš kitų universitetų moka mažesnius bendrabučio mokėsčius. VU turėtų geriau atsižvelgti į šalyje susidariusią situaciją bei neišnaudoti jos palankumo savo naudai.
9 Neskelbiama
2021-03-30 / 15:38
Nemanau, jog sąžininga ir teisinga mokėti už bendrabutį (daiktų sandėliavimą) pilną kainą jame net negyvenant. Galėtų būti taikoma bent kelių procentų nuolaida, kaip ir praeito karantino metu, tiems studentams, kurie bendrabutyje negyvena.
10 Auksė
2021-03-30 / 15:27
gyvenu dviviečiame ir moku 100eur per mėnesį. UŽ KĄ?